tygodniowka_28

Tygodniówka wróciła do łask! Nie będziemy, jak kiedyś, robić kilkunastu punktów, raczej zalinkujemy do kilku perełek, które zdarzą się nam w internetach, tak jak dziś. Bo dziś internet był wyjątkowo łaskawy. Przed Wami trzy mądre wywiady, dwie dobre książki, które wpadły w nasze ręce, trochę muzyki, seriali i coś o tak modnej ostatnio koreańskiej pielęgnacji.

Chodźcie!

1. Wywiad numer jeden, to rozmowa z Panią Ewą Woydyłło o tym, że malkontenctwo staje się filozofią życiową, a to bardzo niedobrze, bo narzekanie nic nie daje. Rozmowa ta promuje jej najnowszą książkę pt. „Ludzie, ludzie…”.

Oto fragment wywiadu:

WO: Jaka jest korzyść z narzekania?

EW: Żadna. Poza tym, że inni nas żałują, a to dla niektórych jedyny sposób, żeby przekonać się, że są zauważani. Na co dzień okazujemy sobie za mało życzliwości, więc kiedy spotyka nas nieszczęście, ciężko zachorujemy, cierpimy po śmierci kogoś bliskiego, dom nam się spali albo zostaniemy okradzeni, to wreszcie mamy szansę uzyskać to, czego zwykle nie dostajemy – czyjąś uwagę. To niby jest wymierna korzyść, ale bardzo smutna, bo okazując komuś zainteresowanie przez litość, współczucie, żal, stawiamy tę osobę w roli „biednej ofiary losu”.

2. Kolejny wywiad, to piękną rozmowa o miłości  z Wojciechem Karolakiem – partnerem Marii Czubaszek. Naprawdę miękną kolana, gdy się to czyta.

WK: Moi koledzy nie bardzo wierzyli, gdy im to mówiłem, ale po jakimś czasie przekonali się, że jestem szczery. To nie tak, żebym chodził i krzyczał na prawo i lewo bez związku z sytuacją, kontekstem. Po prostu powtarzałem, że dla mnie sprawy zawodowe mają znaczenie drugorzędne, że najważniejsze dla mnie jest to, co dzieje się u nas w domu, nasze życie prywatne. Z Marysią spełniły się moje wszystkie marzenia związane z tym, że się jest chłopczykiem, a ona dziewczynką.

3. Wiecie jak wygląda szczęście? My też nie, dlatego polecamy Wam wywiad właśnie o szczęściu z Wojciechem Eichelbergerem. Dostaniecie tam odpowiedź na to, jak dobrze zrozumieć pytanie: „mieć czy być?” i jak ze zrozumieniem na nie odpowiedzieć.

WE: Niedobrze jest nastawiać się w życiu na poszukiwanie szczęścia. Jeśli szukamy szczęścia w sobie, to też nie powinniśmy szukać go w taki sposób, jakbyśmy próbowali je odkopać.

4. Food Pharmacy – książka, która w mądry, ale i zabawny sposób powie Wam jak to działa, że szczęście zaczyna się w… jelitach. Dwie zafiksowane na punkcie zdrowego jedzenia blogerki (zupełnie jak my!) opowiadają, jak zadbać o swój organizm, ale bez pouczania i przynudzania, z perspektywy normalnych kobiet – zabieganych matek.

Food Pharmacy

6. Muzyka!

Nie dało się zrobić tego lepiej – cudowny utwór zespołu Sorry Boys z nowej płyty Roma w towarzystwie równie cudownego teledysku z udziałem pięknej Małgosi Beli. Polska muzyka to potęga.

To, co odmalował Mrozu na swojej najnowszej płycie ZEW, to totalny muzyczny kosmos (weźcie pod uwagę, że to opinia zachwyconego laika, nie profesjonalnego krytyka, stąd mało wyszukane słownictwo). Genialne bluesowe brzmienie – Mrozu długo szukał swojej muzycznej drogi, ale warto było czekać, bo w tym gatunku brzmi doskonale. Na płycie nie znalazłyśmy jednego słabego kawałka.

7. Koreańskie kosmetyki i rytuał pielęgnacji twarzy zawładnęły Europą na dobre, dlatego podrzucamy Wam wywiad z Basią Starecką, blogerką kulinarną, która w Seulu doświadczała wszystkich koreańskich dobroci. Rozmowę przeprowadziły dziewczyny z Elementu Żeńskiego.

8. Na koniec dwa nowe mini seriale HBO, o których pewnie napiszemy więcej w osobnych postach.

Olive Kitteridge

Oglądając ten serial będziemy śmiać się głośno z nieco niegrzecznych i sarkastycznych żartów Olive Kitteridge, by za chwilę spoważnieć i zastanowić się nad sensem jej słów. Śmiech jest tu nierzadko śmiechem przez łzy, który dobitnie uświadamia nam o tym, czym są i jak wyglądają relacje międzyludzkie. Jak my sami wyglądamy i jacy potrafimy być dla innych. 

Wielkie Kłamstewka

W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Idealne matki, osiągający sukcesy mężowie, grzeczne dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw i… morderstwo.

Jeśli jest coś, co zachwyciło Was w tym tygodniu, podrzucajcie nam swoje inspiracje! Do zobaczenia przy następnej Tygodniówce :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s